KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12698179
*
nr 1269 8179
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Oljemålning, Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Följerätt
Utrop:
6.500 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2019
kl 20:55:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 14:18:29
1
5.000 kr
16/8 20:14:33
2
5.200 kr
17/8 10:57:55
1
5.400 kr
19/8 16:53:42
2
Vinnande bud
19/8 18:08:46
1
5.800 kr
19/8 18:08:46
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel olson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige söndrum
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Axel Olson
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Läs om budbetjänten
nr 1269 8179
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Oljemålning, Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 6.500 kr |
Såld: | 6.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/8 14:18:29 | 1 | 5.000 kr |
16/8 20:14:33 | 2 | 5.200 kr |
17/8 10:57:55 | 1 | 5.400 kr |
19/8 16:53:42 | 2 | Vinnande bud |
19/8 18:08:46 | 1 | 5.800 kr |
19/8 18:08:46 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel olson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige söndrum
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52